Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

Ludo: :) de film opent trouwens met een soort slapbass funkrockme...
Daniël.: Zeer sterke performance inderdaad, die gaandeweg steeds bete...
Stonehead: Gaga lanceert een eigen sociaal netwerk. http://mashable.com...
Storm: @Stonehead: LOL!...
Storm: Joep Pelt is zwaargewond bij een ongeluk in Afrika. Zijn vro...
vonx: jaja kost wat maar dan heb je ook wat...
Stonehead: Nieuw nummer "My Heart Beats": http://soundcloud.com/veronic...
JJ: Hey, Phil Lynott staat niet op de foto!?...
Stonehead: Midden-Europese bands overspoelen Nederland! (Zie ook dit hi...
George: Ja, daar ben ik ook benieuwd naar. Justin de deur uit en wee...
Prikkie: Meneer Martin is nog steeds geen happy bunny: http://www.roa...
Stonehead: Adresje: http://www.wishfulmusic.nl/index.php/nieuws/14-alge...
mara van uden: Rood and his band, Nighthawks at the Diner, are from the Net...
Prikkie: Gek genoeg ben ik wel benieuwd. Lambert heeft behalve een pr...
Stonehead: Tien redenen om Skrillex te haten. http://mthrfnkr.com/post/...
Storm: Shit. Honningbarna-drummer Anders Askildsen Eikås is omgekom...
Klaas: Het is inderdaad de Drentse The Wounded, maar ze hadden een ...
Melis: Zijn er meer foto's van deze Aux Raus nacht ergens te zien? ...
Ewie: Zijn dat de Bimbo´s zonder hun Malle Pietje?...
Ewie: Woeps. Ik had je een tik over je vingers moeten geven wegens...

Laatste recensies

The Monsters - Pop Up Yours!
Mike Patton / Chris Watson
Van Halen - A Different Kind Of Truth
Chris Connelly - Artificial Madness
Nada Surf - The Stars Are Indifferent To Astronomy
Supreme Dicks / Odonis Odonis
Rocket From The Tombs - Barfly
Roken Is Dodelijk - The Terrible Things
Primal Fear - Unbreakable
Hospital Bombers – At Budokan

Prijsvragen

Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On
Does It Offend You, Yeah? - Don't Say We Didn't Warn You



Anouk - Is Alive

(EMI)

anouk-is_alive.jpgIk heb weinig albums met zangeressen in mijn collectie. Ingetogen zang is nu eenmaal niet mijn ding. Anouk is allesbehalve ingetogen en heeft daardoor vanaf het begin een plekje in mijn collectie veroverd. De meest succesvolle rockchick van Nederland vond het na vier albums en twee tussendoortjes met restopnamen tijd voor een live-album. Het tijdstip is begrijpelijk. Ze heeft inmiddels een stabiele band en als podiumpersoonlijkheid is ze ook gegroeid. Eén ding is nog niet veranderd: het album - in totaal zevenentwintig songs, maar merkwaardig genoeg zonder "Mood Indigo" - bevat een stel absolute knallers, maar ook teveel materiaal dat goed beschouwd ondermaats is. Dat dat je bij studio-albums gebeurt is één ding, dat je dat bij een live-album ook overkomt is gewoon niet handig. Was er één cd volgepropt met voornoemde knallers dan had je een dijk van een album gehad, nu is het een album geworden dat domweg te lang duurt. De vele mid-tempo songs halen letterlijk de vaart uit het album. Tekenend is wat dat betreft het voorstelrondje in het maar liefst dertien minuten durende "Home is in my head". Anouk is veel aan het woord, zodat de bandleden maar enkele momenten hebben voor overigens magere solo's. Leuk bij het live-optreden zelf misschien, maar volstrekt ongeschikt voor een live-album. Is er dan niets goed aan het album? Jawel hoor, de snellere rocksongs zijn heerlijk en op de uitvoeringen is ook niets aan te merken. Vooral wanneer het wat funkiër mag, is de ritmesectie van Michel van Schie op bas en Hans Eijkenaar op drums een genot om naar te luisteren. Anouk heeft inmiddels een flink stel goede songs op haar naam staan en de timing voor een live-album is prima. Er blijft nog maar één ding te wensen over: zelfkritiek. Jammer, want een rockchick extraordinaire is ze wel degelijk.

Meer op File Under over Anouk (12)

Anouk live zien kan hier: [ism Podiuminfo / Festivalinfo]
8 maart 2012 in Gelredome, Arnhem
11 maart 2012 in Gelredome, Arnhem
24 maart 2012 in Sportpaleis, Antwerpen

Spotifykopen!kopen!

File: Anouk - Is Alive (2CD)
File Under: In de beperking toont zich de meester







Zo'n ritmesectie maakt altijd wel wat goed.

Tibor: op een deel van de nummers staan ze voor mijn gevoel nogal plichtmatig hun werk te doen. Op de momenten dat ze lekker loos mogen gaan is het inderdaad wèl heerlijk om naar te luisteren.

Ik ga 'm maar eens luisteren :-)

Ik vind het een hele goede cd en zowel ook de dvd, helemaal niks mis mee en het concert was helemaal geweldig.

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?








De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.