Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

Prikkie: Je hebt gelijk, het is geschreven door bandleden Beckett en ...
Ludo: ik vond 'm gemeen! ;)...
Ewie: Als je nog niet overtuigd bent, hier staat de teaser http://...
Stonehead: Over driehoekjes: http://www.mobypicture.com/user/jobdewit/v...
Evert Nijkamp: Kijk van die recensie word ik zelfs ook vrolijk! Leuke zomer...
Dennis: Prachtig stukje... Moest wel gaan luisteren na het lezen... ...
Stonehead: Counting Crows geven vier tracks van hun nieuwe plaat weg vi...
Stonehead: Video bij "Genesis": http://vimeo.com/25338800...
Prikkie: Transgender *was* 'ie dan dus al: https://nl.wikipedia.org/w...
Prikkie: Ik denk dat pettemans zich lid voelt van een Village People-...
Erik Luyten: :D...
Ewie: Het wachten is op de eerste Deense reactie. :-)...
Prikkie: Inmiddels is mij gebleken dat deze Mojoceratops de eerste en...
Prikkie: Wacht effe, hoe kun je de jaren tachtig overslaan als het ov...
Rene: Hee Winny! ik vind Neil Taylor een ongelofelijk lieve man. E...
Ludo: All Them Losers is wel een leuke Petty-pastiche toch? voor m...
Stonehead: Een nieuw Eefjeliedje: http://www.youtube.com/watch?v=3KPyE_...
Prikkie: Een fijne gratis Glassville sampler, met onder andere twee t...
Stonehead: Prachtige video bij "Near Light": http://www.youtube.com/wat...
Stonehead: Hee. Dit was toch een NIN-nummer? http://soundcloud.com/crys...

Laatste recensies

Tom Egbers - Rory Storm. Hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles (boek)
It Bites - Map Of The Past
DZ Deathrays - Bloodstreams
Paradise Lost - Tragic Idol
Django Django - Django Django
Girlyman - Supernova
Sarah Jaffe - The Body Wins
Crazy Lixx - Riot Avenue / Player - Addiction EP
John Jacob Niles - The Boone-Tolliver Recordings
Live Footage / Standard Fare

Prijsvragen

The Sisters Of Mercy - Ticketactie
Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On



Absent Minded

(Interview: GvA)

"Ik denk dat het goed is dat we trap naar boven nemen en niet de lift"
Na afloop van het interview loop ik nog even op met Jeroen van Woezik en Michel Tol, respectievelijk zanger en drummer van Absent Minded dat op het punt staat een langverwacht studioalbum uit gaan brengen: The Color Between Black And Blue. Een klein vervelend mannetje van de radio met koptelefoon op de kop en microfoon in de hand vraagt ons wie onze beste vriend is. Niet verwonderlijk noemen Jeroen en Michel hun instrumenten. Uit pure flauwigheid haal ik Jezus maar weer eens van stal, hij heeft me in dit soort situaties altijd goed geholpen. Of we een gospelband zijn. Welja. De jongens proberen het nog recht te breien, maar eerste indrukken zijn moeilijk uit te wissen. Bovendien moet er een trein gehaald worden. Bedankt, File Under.
Om de naam van Absent Minded (en van File Under) nog enigszins te zuiveren volgt hier dan maar het interview.

FU: Spannende tijden, neem ik aan?
Jeroen: Ja, de plaat is net uit, dus best wel spannend. Dat heeft al met al toch zo'n 8 jaar geduurd. We stonden al eerder eens onder contract bij William Hayton van VAN-Records en hebben toen vier demo's opgenomen, maar nooit een plaat uitgebracht. Dat was in de periode 2000-2001. Het bleek uiteindelijk toch niet echt hun cup of tea. Ook wij hadden een totaal andere visie op de plaat die we wilden maken. Eigenlijk wisten we niet echt wat we met elkaar aan moesten.

FU: Hadden jullie wel een plaats op het oog binnen het spectrum van Nederlandse bandjes?
Jeroen: We waren toen nog best wel zoekende. Maar we waren het er over eens dat we eigen nummers gingen gebruiken. En dat was niet echt het idee van William Hayton. Hij wilde ons onbekende covers van Amerikaanse gitaarbandjes laten spelen.
Toen ik later een promodemo van Feeler hoorde wist ik met welke producer het album opgenomen moest worden: Gordon Groothedde. We stuurden hem een demo en hij zag het wel zitten met ons.
Michel: Gordon is echt fantastisch. Hij hoort dingen die je als band nooit zult horen. Dat bleek erg goed tijdens oefensessies. Dan pakte hij opeens een gitaar en speelde hij een briljant intro waar wij nooit op zouden zijn gekomen.
Jeroen: Twee jaar geleden namen we al twee nummers met hem op. Zo kwamen we ook in contact met Intwine dat ook met Gordon werkte. We hebben samen getoerd en zijn goede vrienden geworden. Roger Peterson heeft meegezongen op het nummer "Can't you see".

FU: Qua sound passen Absent Minded en Intwine in ieder geval ook goed bij elkaar, erg Amerikaans.
Jeroen: Ja, dat klopt. Met Gorden hebben we afgesproken dat we een internationale plaat wilden maken. En dat is goed gelukt, denk ik. We horen heel vaak: 'Ik wist niet dat jullie uit Nederland kwamen.' We hopen dan ook dat we ooit eens buiten Nederland kunnen toeren. Gewoon een de toerbus in stappen en thuis komen om de afwas van een half jaar geleden terug te vinden. De aspiraties zijn er zeker, aan ambitie geen gebrek. Vanaf het eerste begin al zijn we heel serieus geweest met de band. Altijd veel gerepeteerd, ongeacht wat dan ook. Nog steeds oefenen we de hele zaterdag en de hele zondag en doordeweeks 's avonds ook nog een keer. Op woensdagavond nemen we nu nieuwe nummers op voor het tweede album. Het ziet ernaar uit dat de tweede plaat in de toekomst iets harder zal gaan worden, iets technischer. "In Can't you see" zit in het couplet bijvoorbeeld een 11-8e maat. We gaan denk meer experimenteren met aparte maatsoorten en breaks om het muzikaal interessanter te maken.
Met Gordon stap ik zonder een moment twijfel nog een keer de studio in. Maar op den duur lijkt me ook fantastisch om met Amerikaanse producers te werken. Aaron Sprinkle bijvoorbeeld, hij doet veel onbekende Amerikaanse bandjes - Acceptance, Anberlin, Number One Gun - die wel enorm goed klinken. Volgens mij is hij nog te betalen ook.

FU: [tegen Michel] Vorig jaar verving jij drummer van het eerste uur Aldo Massaro. Was het moeilijk in een band te stappen die al sinds de middelbare school bij elkaar is?
Michel: Nee, dat viel reuze mee. Toen ik auditie ging doen voor het conservatorium zei de ex-livegitarist van Absent Minded dat de drummer piloot ging worden. Ik ben de band toen gaan zien in 013 met Intwine en ik vond het meteen te gek. Vervolgens ben ik een keer langsgekomen in de oefenruimte, met ze over muziek gepraat, gedrumd en een tijdje later was ik de nieuwe drummer van Absent Minded.

FU: Je doet conservatorium ernaast. Is dat een goede combi?
Michel: Dat is eigenlijk vrij moeilijk. Het is geen lichte opleiding. Ik zit vier dagen per week op school en echt niet alleen om te drummen, maar ik krijg ook veel theorie.

FU: Hoe is de deal met V2 tot stand gekomen?
Jeroen: We hadden de plaat zelf opgenomen en toen zijn we ermee gaan shoppen en waren er vijf platenmaatschappijen geïnteresseerd. V2 zat daar op dat moment nog niet bij. Na een optreden van ons als support act van Intwine in Bibelot werden we gebeld door de A&R van V2. Hij had ons gezien en hij zei: 'Morgen ligt het contract klaar.' Hier merkten we weer dat Live echt ons ding is. De energie van ons op het podium werkt blijkbaar heel aanstekelijk bij platenbazen.

FU: Is het een grote stap van de podia in jeugdcentra en buurtcafés naar de clubs?
Jeroen: Het is niet te vergelijken. We hebben echt voor barpersoneel gespeeld. Het is niet echt leuk of zo, maar we hebben altijd zoveel passie voor de muziek gehad dus we beten ons er daardoor vrij gemakkelijk doorheen. En er waren zo af en toe ook dingen waar je een flinke stoot energie van kreeg. Op een gegeven moment hebben we bijvoorbeeld in de Melkweg gestaan, ver voor deze tijd. Ook de clip die we voor "Without You" gemaakt hebben is zo'n mooie episode geweest. We hadden gewoon een briefje bij de Filmacademie opgehangen en tot onze verbazing werd er een heel team samengesteld en stonden we te filmen in de Amsterdamse haven. We hadden helemaal niks toen; geen single, geen plaat, maar we hebben de clip opgestuurd naar TMF en werden nog uitgezonden ook. Ik denk dat het wel heel goed is dat we trap naar boven nemen en niet de lift. Als we in het buitenland terecht komen zullen we waarschijnlijk weer helemaal onderaan moeten beginnen. Het voordeel is uiteindelijk dat we alles zelf hebben gedaan en in de hand hebben gehouden. We hebben de plaat gemaakt zonder dat we een deal hadden. Dit is dus echt onze plaat. Hoes, website, merchandise, allemaal zelf ontworpen.

FU: Hoe ziet de nabije bandtoekomst eruit?
Jeroen: Van september tot januari gaan we onze eigen clubtoer doen om het album te promoten. In september komt de nieuwe single uit, "She", de ballade, die ook op de soundtrack van een Nederlandse film komt te staan en onderdeel zal uitmaken van een mms-actie van KPN.

FU: Ah, geen scrupules dat de commercie inspringt op alternatieve muziek?
Jeroen: Nee hoor, we staan daar zeker voor open. Als beginnend bandje moet je alle promotie binnen halen die binnen valt te halen en zolang het niet is voor het neerknuppelen van zeehondjes vind ik het best. Ik heb geen principiële bezwaren tegen de bedrijfsvoering van KPN of zo. Bands die hard roepen erg tegen commerciële inmenging te zijn, zijn niet echt reëel denk ik. Je hebt de commercie nodig om ergens te komen. Je wil als band dat mensen je album kopen en naar je optredens komen. Het is meestal dan ook niet gemeend, een beetje puberaal gedrag ook. Ik denk dat je het sneller zegt als het niet kunt krijgen.

Meer op File Under over Absent Minded (2)








Lekker originele naam ook, Absent Minded. We hadden toch al een band met de naam Absynthe Minded? Aus Belgien?

Jeroen: Ja, de plaat is net uit, dus best wel spannend. Dat heeft al met al toch zo’n 8 jaar geduurd. We stonden al eerder eens onder contract bij William Hayton van VAN-Records en hebben toen vier demo’s opgenomen, maar nooit een plaat uitgebracht. Dat was in de periode 2000-2001. Het bleek uiteindelijk toch niet echt hun cup of tea. Ook wij hadden een totaal andere visie op de plaat die we wilden maken. Eigenlijk wisten we niet echt wat we met elkaar aan moesten.

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.