Danko Jones
"Fuck yeah! We willen zeker de beste zijn"
Danko Jones is de headliner van de Antidote tour die 7 november langskwam in Tilburg. Voor zijn optreden confronteerde File Under hem met enkele uitspraken die hij in het verleden had gedaan en vroeg om verdere uitleg.
"Ik tour liever in Europa dan in Amerika en Canada"
"Het publiek in Europa snapt het makkelijker. In het algemeen vinden mensen in Noord-Amerika dat mooi wat op de radio gespeeld wordt. In Europa zijn de fans meer open minded. Het mooiste vind ik de festivals. We hebben hier gespeeld met Ben Harper en Depeche Mode, maar ook met NERD en the Pixies. Terwijl wij op het ene podium stonden, speelde op het andere Franz Ferdinand en op weer een andere Flogging Molly. Dat kan in Noord-Amerika niet zo makkelijk. De mensen hier staan meer open voor andere dingen."
"In Amerika en Canada krijgen ze nu ook door dat de Europese festivals het goed doen, ze proberen nu iets soortgelijks te doen. Maar het is moeilijk om het gedrag van mensen te veranderen. Er wordt veel meer in hokjes gedacht. Je houdt van een bepaald genre en dat is het, er is weinig ruimte voor verbreding. Deze tour probeert de Europese manier van 'festivaldenken' vast te houden. We zijn vier totaal verschillende bands (Danko Jones, Gogol Bordello, Disco Ensemble, Bedouin Soundclash). Het enige nadeel is dat er maar één podium is, je kunt niet zoals op een festival ergens anders heen gaan als het optreden je niet bevalt. Het is interessant, bijna een experiment, om te zien of het werkt. Ik ben niet zeker of het tot nu toe werkt, we komen net uit Engeland. Vanavond is onze eerste keer als headliner. In de UK zijn Gogol Bordello en Bedouin Sounclash heel groot. Het publiek was wel heel erg tof hoewel het voornamelijk voor hen kwam. Daar kwam bij dat sommige plekken echt shitholes waren om te spelen en dat je offstage anders wordt behandeld dan hier op het vasteland van Europa."
"Ik hou niet van slapen"
"De timezones zijn raar, ik trek me daar niks van aan. Ik heb besloten om zo weinig mogelijk te gaan slapen, thuis sta ik om 4u00 op, dan is het al dag in Europa, ik heb dan geen zin meer om te slapen. Sleep is the Enemy is niets voor niet de titel van onze laatste cd. Ik heb e-mails om te beantwoorden, dingen te doen. Fuck slapen! Voor een tijdje was het zeer moeilijk voor me, op deze tour ging ik er bijna aan onderdoor."
"Ik hou er van om te worden uitgescholden tijdens optredens"
"Ik kan me niet herinneren wat ik tijdens optredens zeg. Het is wel gewoon leuk om mensen 'fuck you' tegen je te laten zeggen. Ik heb dan een leuke avond en het publiek ook. Ik roep altijd maar wat. Ik heb nog geen idee wat ik vanavond allemaal ga zeggen. Ik vergeet achteraf ook altijd wat ik heb gezegd. Als we shows van een jaar geleden terugkijken met de band, ben ik de enige in de kamer die lacht omdat ik me echt niet meer kan herinneren wat ik gezegd heb."
"Ons doel is om de beste band ter wereld te worden"
Fuck yeah! We willen zeker de beste zijn. Dat doel zal nooit veranderen. Ik zeg niks verrassends, elke band in de wereld wil de beste worden. Disco Ensemble (dat op het moment van het interview aan het spelen is) wil dat ook, Coldplay ook. Of je uiteindelijk zo'n soort status krijgt, hangt af van geloof en geluk. Het publiek heeft het laatste woord. Als je in een openbare gelegenheid komt om op te treden, dan wil je dat het publiek je adoreert. Of je nou voor 30 mensen speelt of voor half miljoen die je via satelliet kunnen volgen. Ik lach als bands zeggen dat ze het 'street' willen houden. Ze zeggen dat alleen omdat ze dan 'cool' blijven bij hun publiek. Als het publiek nog denkt dat ze 'street' zijn blijven ze komen. Ze moeten het zeggen anders blijft het publiek weg. Het is dus een grote grap. Elke band doet het, zelfs wij doen het, maar de vraag is hoe veel je er zelf in gelooft."
"Ik haat de zon, ik hou van de regen"
Ik hou niet zozeer van de regen, je wordt er fucking nat van. Ik hou gewoon niet van de zon. Als iemand in mijn appartement komt, is het er altijd donker, gordijnen dicht, en één lichtje aan op mijn bureau. Dat is zoals ik het het liefste heb. Ik haat zonlicht.
"Danko Jones brengt nooit een live-cd uit"
Ik heb altijd gezegd dat we nooit een live-cd gaan uitbrengen. We gaan wel nu iets beter doen: we werken aan onze DVD. Mensen blijven daar ook maar over vragen, de DVD heeft de live-cd overgenomen. We zijn veel aan het filmen. We hebben de complete show die we vorige maand in Oslo speelden gefilmd. Ook hebben we sommige festivals gefilmd. Alle videos komen er ook op. Het moet een heel volle DVD worden. Een DVD kan nooit een Danko Jones concert vervangen. Het is een totaal andere beleving. Een beleving die ik zelfs nog nooit heb meegemaakt. Ik vind het jammer dat ik nooit in het publiek kan staan om te zien hoe het is. Ik ben bij alle Danko Jones shows geweest maar ik heb nooit een show kunnen meemaken zoals het publiek dat doet.
6 juni 2012 tot en met 9 juni 2012 op Sweden Rock, Solvesborg
13 juli 2012 tot en met 15 juli 2012 op Optimus Alive, Lissabon
2 augustus 2012 tot en met 4 augustus 2012 op Wacken Open Air, Wacken
24 oktober 2012 in Melkweg, Amsterdam
25 oktober 2012 in Ancienne Belgique (AB), Brussel
slapen is 4 pussies
Danko Jones. Leuk voor één of twee keer.
Heb ze inmiddels vier keer gezien en trust me, dat is TE vaak. Danko Jones herhaald keer op keer de complete "show". Jammer.
Ik ben het niet helemaal met je eens Wouter. Ik heb Danko meer dan 4 x gezien, ik denk een keertje of 6. Voor het verschijnen van 'We Sweat Blood', daarna en na het uitkomen van 'Sleep Is The Enemy'.
Sowieso hebben we inmiddels met een andere drummer van doen, die ik inmiddels al speltechnisch heb zien groeien.
Ik ben het enigszins met je eens dat de heer Jones wel een bepaalde houding heeft die elke show weer naar voren komt. Hij vreet als het ware de energie van het publiek en 'spuugt' dat dan weer dubbel zo hard terug. Ook het zichzelf op zijn gezicht slaan hoort er bij bijna elke show weer bij.


