Incubus - Light Grenades
Lowlands 2002. Brandon Boyd heeft het warm en trekt z'n shirt uit. Meisjes op de eerste rijen vallen bijna flauw. "Are You In?" is een hitje, vierde album Morning View (uitgekomen in 2001) doet het ook goed. Incubus lijkt op weg om een mega-act te worden. Maar dan duurt het tot 2004 dat de band met nieuw werk komt. A Crow Left to Murder wordt niet het wereldwijde succes waar opgehoopt werd, de meisjes van toen hadden al weer nieuwe idolen. De band nam vervolgens een jaar de tijd om de zaken te overdenken. Na dat jaar werd besloten een nieuwe plaat op te nemen. Dit hele proces duurde nog eens een jaar. Nu is Incubus dan echt terug met Light Grenades. De band is toe aan zijn zesde album, debuut Fungus Amongus werd alweer elf jaar geleden uitgebracht. In die jaren is de sound van Incubus sterk geëvolueerd. De scherpe randjes zijn er in de loop van de jaren zorgvuldig van afgeschraapt. De vergelijking met de Red Hot Chili Peppers wordt mede daarom veelvuldig gemaakt. Maar ook muzikaal doet Incubus aan de Peppers denken. Het funkt, het rockt en het popaspect wordt zeker niet vergeten. In potentie is Incubus dus een grote rockband. De eerste single van de nieuwe cd is "Anna Molly"". Een lekker rechttoe-rechtaan rocknummer. Op de sticker op de hoes wordt verder gesproken over "Dig", dit zal waarschijnlijk de volgende single worden. In potentie een absolute hit. De oude fans zullen het meest warm worden van de titeltrack "Light Grenades". Incubus kan nog steeds genadeloos rocken, maar er staan wel erg veel rustige nummers op deze plaat. Light Grenades is vooral heel erg uitgebalanceerd. Funky trackje hier, balladje daar. Niets mis mee natuurlijk, maar Incubus kan zoveel spannender klinken (zoals de heren bewijzen op "Rogues") dan op een standaard popliedje als "Love Hurts". Op de volgende plaat een beetje minder rustige nummers graag.
28 juni 2012 tot en met 1 juli 2012 op Rock Werchter, Werchter
29 juni 2012 tot en met 1 juli 2012 op Main Square Festival, Arras
6 juli 2012 tot en met 8 juli 2012 op Sonisphere UK, Knebworth
10 juli 2012 in 013, Tilburg


File: Incubus - Light Grenades
File Under: Uitbalanceerde Incubus plaat.
'Anna molly'
Petje af hoor, een goede aankondiger voor een geweldige plaat.
Goede songs, om natuurlijk nog maar te zwijgen over de fantastische mix! Wel jammer vind ik het dat ze het 'Take me to your leader' en 'A certain shade of green' hoofdstuk achter zich gelaten hebben, maar dit is natuurlijk oud nieuws na 3 voorgaande plaaten die toch allemaal in het zelfde Incubus-kader passen. het is een absolute two thumbs up. beluister en oordeel zelf.
Geweldige cd. Kan er werkelijk geen verkeerd woord over zeggen, deze cd is alles waar ik op hoopte. Met elke keer luisteren groeit hij. Voor iedereen zit er wat bij. Rustig? Dig, een van hun mooiste nummers ooit, lekker rocken? Light Grenades, Rogues of toch Pendulous Threads.
Prachtige plaat
Voorproefje van de nieuwe Incubus' cd "Adolescents": http://www.youtube.com/watch?v=SKD2fjBpHFk