Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

Stonehead: Holkenborg krijgt zijn eerste eigen grote filmscore: http://...
Stonehead: De Japanse versie heeft een geweldige bijna ambient bonustra...
Prikkie: Vanaf vandaag staan er 43 covers in het Wikipedialijstje. De...
Eddy: @tbeest. Ook zo genoten van Motorpsycho? Wat dat betreft ben...
Dennis: Vet!...
Stonehead: Hoewel over deze mooie shoegazeband op andere sites al genoe...
Stonehead: "Testliebe" uit 2010 had er ook wel op mogen staan... https:...
Stonehead: Parachutevideo bij "Fall": https://www.youtube.com/watch?v=i...
Storm: Gut, zijn pielemuis zat nog in de broek....
Renate: Ik vond deze CD van Timelock onlangs bij Spui Records in Den...
Klaas: Hey, daar had ik al een poosje niets meer van gehoord, mooi ...
stn: Niet op de 2CD, wel gratis te downen: de mellow-funky Xinobi...
Stonehead: Oeps. De 2CD-versie bevat maar liefst drie songs die interes...
Stonehead: In plaats van dat Four Tet een remix maakt, remixt Atoms for...
Stonehead: Nieuwe Bowie-clip bij "The Next Day": http://www.youtube.com...
Stonehead: Zo te zien zijn er twee Allures. Ik bedoel dus niet die Nede...
Stonehead: Ik zie nu pas dat Toph zijn band vorig jaar heeft opgeheven....
Stonehead: Abraham is gisteren neergeschoten bij een beroving. Hij ligt...
Prikkie: Jeff Hanneman is overleden, 49 jaar pas: http://www.fileunde...
Stonehead: Hoe "Retrograde" live klinkt: https://soundcloud.com/3detail...

Laatste recensies

The Pignose Willy’s – Who Do You Love
Ólafur Arnalds - For Now I Am Winter
Matt Woosey - On The Waggon
Corin Tucker Band - Kill My Blues
Patty Griffin - American Kid
Endless Boogie - Long Island
Karsu - Confession
Bliksem - Face The Evil/ Evil Invaders - Evil Invaders EP
Acres of Lions - Collections
The Attention! - Gettin' All

Prijsvragen

Die!Die!Die! - Harmony / Raketkanon - RKTKN#1
Crossing Border 2012 Voorpret
Peter Hammill - Ticketactie
NoMeansNo - ticketactie
The Sisters Of Mercy - Ticketactie



Mika - Life In Cartoon Motion

(Island / Universal)

Mika - Life In Cartoon MotionMisschien werd het maar eens tijd voor een coming-out. Ik schrijf nu al bijna 2,5 jaar op deze site en heb in die tijd al een aantal pop-cd's besproken die toch al wenkbrauwen deden rijzen. Als dat al niet was vanwege de regenboogkleurige boekies erbij (Klaxons, The Feeling, Basement Jaxx, Fischerspooner) dan wel vanwege mijn goedkeuring van rare falsetto-stemmen met een enorm bereik (Scissor Sisters, Jay Kay, The Rocket Summer). Voeg er nog een diepe liefde voor sterke pianotunes bij en ik vrees dat ik toch echt ergens een gay-kant aan mijn muzieksmaak heb. Gelukkig zijn er dan nog windbuilen als de 23-jarige Mica Penniman, alias Mika, om een gezonde bloedhekel aan te hebben. Niet dat-ie écht kutmuziek maakt op zijn debuut dat in Engeland al op 1 staat ('ka-tching!' inderdaad); alle bovengenoemde ingrediënten waarom ik het leuk zou moeten vinden zitten er wel in. Maar jezus, wat is die gast een aansteller! Wie Tiga al irritant vond kan Mika al helemaal wurgen. Bij diens kopstem (waar zelfs ík kromme tenen van krijg, kun je nagaan) krijg je er gratis irritante gilletjes bij, genant behaagzieke teksten en een ontzettende overproductie op kinderachtige deuntjes. Om meneer zelf te citeren: "too much candy gonna ride rot your soul". De vergelijking met cartoons klopt: dit hele album is te licht, te weinig gedurfd, nogal nep en niet bestand tegen regelmatige consumptie. Kortom, te pop. Maar stiekem wel leuk.

Meer op File Under over Mika (8)

Mika live zien kan hier: [ism Podiuminfo / Festivalinfo]
11 juli 2013 tot en met 14 juli 2013 op Les Ardentes, Liège
3 augustus 2013 tot en met 4 augustus 2013 op Ronquières Festival, Ronquières
5 augustus 2013 tot en met 12 augustus 2013 op Sziget, Óbudai Eiland, Budapest

kopen!kopen!

File: Mika - Life in Cartoon Motion
File Under: Paul de Leeuw
File Audio: [Grace Kelly] [MikaSpace]
File Video: [Grace Kelly (live)]








Jij hebt dus geen verstand van muziek...

Annelieke, wat fijn dat je je kritiek ook onderbouwd.

Go Annelieke!

*proest*

Too much candy gonna ROT your soul...

Dank je wel! Klopt.

Ieder zijn eigen smaak natuurlijk, maar ik ben wél dol op Mika. Het is net dat vrolijke, kinderlijke dat me aantrekt.
Maar er staan ook volwassenere nummers op de CD, bv. Any Other World.
Ik hoop nog veel van deze jongeman te horen!

I (L) Mika

of je hem leuk vindt of niet,ik kan je nu al vertellen dat Mika de grootste artiest van de komende 5 jaar gaat worden, dus ik zal maar alvast gaan wennen aan zijn muziek!

@lotte: werk jij voor zo'n engels muziekblad ofzo?

Heb je daar toevallig ook nog enige feitelijke onderbouwing voor? Bijvoorbeeld voor de kwestie Justin Timberlake, wat toch een geduchte concurrent zal worden en die ik zelf iets meer kans toedicht?

Ik geloof dat je heel wat kwaliteiten over het hoofd ziet. De manier waarop jij hem hier neerhaalt vindt ik nogal kinderachtig.
Mika is eerder verfrissend dan kinderachtig. Hij wordt door grote muziekkenners getipt als de belofte voor de toekomst.
En wat je ook van hem vindt, ieder zijn eigen smaak, doe het hem maar eens na op je 24ste!
Daar komt denk ik wel iets meer bij kijken dan neerbuigende teksten schrijven...!

Oh I looooooooove Mika!!!
Hoezo: niet gedurft?! Ik heb de afgelopen tijd niet één cd gehoord met vrolijke nummers zoals deze van Mika!! En hij is zéker wel vaker dan 1 keer aan te horen (lees: staat op m'n Ipod --> Ik elke dag met de bus naar school --> Elke dag Mika aan (a)) !! Dus, probeer het eerst voordat je het zegt zou ik zeggen!

Je vind hem leuk maar toch ook weer niet. Kan.
Ik vind het een leuke cd maar dan om gratis te downloaden en niet om te kopen.

HIJ IS GEWELDIG!
EN ZIJN MUZIEK VOORAL
BETER AN AL ; DIE ANDERE NERGENS OVERGAANDE MUZIEK!
xx EVA

Ik vind Mika's muziek geweldig! Ik vind het knap dat ie 5 octaven kan halen!

probeer Maria Callas eens Linde, die kon dat vast ook :)

http://nl.wikipedia.org/wiki/Maria_Callas

MIKA's life in cartoon motion kan ik 10X achter elkaar luisteren zonder dat ie zaai wordt. dit is echt te vette muziek ik hoop ook dat ie nog veel muziek gaat maken.

leuke plaat met een paar uitstekende liedjes. dat moet Timberlake nog altijd voor elkaar zien te krijgen.

Dat heeft ie al. Twee keer zelfs.

we zijn het volstrekt niet eens. middelmatige albums van een extreem overschat muzikant.

Als ik zou moeten kiezen tussen Justin Timberlake of Mika, ga ik toch echt 10 uit 10 voor JT. Het is allebei zo poppy als maar kan, gemaakt door (of voor) een kerel die zichzelf goed weet te verkopen. Vrolijke meisjesmuziek...en daar is niets mis mee.

Toch heeft JT dat Michael Jackson-effect; voeten bewegen mee->daarna rustig mee tikken op de maat->heupen gaan wiegen->en voor je het weet sta je los te gaan op Justified. Datzelfde gevoel bereikt Mika niet bij mij. Misschien op een volgend album.

Gelukkig is er veel meer te kiezen dan JT of Mika. Hoera! ;-)

mika niet gedurfd ?
volgens mij is hij de meest gedurfde artiest die er bestaat !!
geen enkele artiest durft zichzelf zo te zijn als mika!
hij is gewoon geweldig, en dat vrolijke past gewoon bij hem.
het maakt me blij!

"of je hem leuk vindt of niet,ik kan je nu al vertellen dat Mika de grootste artiest van de komende 5 jaar gaat worden, dus ik zal maar alvast gaan wennen aan zijn muziek!"
In onze huidige consumptiemaatschappij hebben dit soort mannetjes een hele snelle doorloopsnelheid en is hun PLC "product life cycle" vrij vlug. We worden wel weer zat van 'm. Zeker weten. En wel een stuk vlugger dan 5 jaar. Hij is al bejaard dan.

Of Montreal is enigszins vergelijkbaar met Mika, maar dan wèl cultureel verantwoord én bij vlagen briljant.

@Marijn: Of Montreal is toch veel leuker?

Driewerf ja! Maar qua stijl toch ook wel een heel klein beetje vergelijkbaar met Mika? Alhoewel ik moet bekennen dat ik van Mika 2 nummers ken, en van Of Montreal 8 albums..

Oh, als dit zeggen helpt om meer mensen aan Of Montreal te krijgen: driewerf ja! :)

Wat zijn (5) octaven?

Omdat het zo stil blijft: dat Mika vijf octaven kan halen, zegt iets over zijn stembereik. Lang niet alle zangers kunnen zo hoog maar ook zo laag zingen.

Ik vind tiga geweldig, het is zelfs (samen met daft punk) mijn favoriete artiest. Dus, ge kunt het al raden... ik vind MIKA GE-WEL-DIG

ik vindt die man die dat stuk heeft geschreven een zak echt ik luister ook naar elton john net als mika en dan zeggen mensen ben jij geen gay omdat je naar elton luister en dan kijk ik ze aan en denk wat ben jij zielig ik val gewoon op vrouwen dus mensen denk even na voor dat je stome dingen zegt go mika!

Hmm, geen hoofdletters, punten, komma's.. Stome.. Elton John én Mika?? Ja, erg hetero..

Afijn, gay of niet maakt natuurlijk niets uit, bovendien geeft recensent toe het stiekem toch leuk te vinden, én hebben we het hier over een "stukkie" van anderhalf jaar geleden. Het is dat het te warm is om me druk te maken :)

sorry hoor maar mika is hardstike goed! niet iereen heeft dezelfde muziek smaak dat snap ik...
maar wat heeft dit nou voor nut om op internet te zetten! Ik ben naar zijn concert geweest 8 julie en het was geweldig! lkkr puh voor jou wand jij was er vast niet bij!

Ik vond het eerst ook irritante muziek en wel precies om de redenen die je gaf. Toch kwam de waardering pas na het door de zure appel heen bijten en een paar keer toch hélemaal doorluisteren. Daarna vond ik het toch een fantastisch album. Alleen al dat creative en dat eigenzinnige trekt me toch wel. Vooral aan te raden als je een beetje down bent; ben je er zo weer bovenop

Mika,

Getver,kan die man met zijn akelige muziek wel wurgen,sorry, kan 't niet onderbouwen, is een gevoelskwestie.

JOH!
http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-2184872/Im-gay-Pop-star-Mika-finally-confirms-sexuality-reveals-new-songs-men.html

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.