Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

wholesale sunglasses: Good journey and experience!...
Stonehead: Eerder dit jaar voerde ik met iemand een discussie over hoe ...
Blondie: De Blauwe Dop Als het warm is krijg ik dorst Zin om te drin...
Rene: Beste Beppie, Peppy en/of Betty, Zullen we romantisch diner...
kweetnie: Thus:Owls op het Roepaenfestival zondag 10 oktober oa met Ei...
Stonehead: Voor de minimalisten: binnenkort dus live in Tivoli/Melkweg....
Storm: Met een cd op zak een set van een klein uur is toch juist pr...
Prikkie: A terrible infant called Peter, sprinkled his bed with a ghe...
Stonehead: Bloedmooiste gitzwarte nummer van de dag: "Always Malaise (T...
Ludo: hij doet me hier ook af en toe aan The Veils denken, en de b...

Laatste recensies

Sting - Symphonicities
Kodiak / Nadja
Peter Wolf Crier - Inter-Be
Anais Mitchell - Hadestown
Beans & Fatback - Beans & Fatback
Mint - Hits From Her Laser
Shout Out Out Out Out - Reintegration Time
Hjaltalín - Terminal
Haken - Aquarius
Sleepy Sun - Fever

Prijsvragen

Bettye LaVette - Interpretations: The British Rock Songbook
Naked Song - Voorpret
First Aid Kit - Big Black And The Blue
Maria Timm
Klub Radar #10



Mozkovitch / Mos Generator

(BLP Music / Import & Small Stone / Bertus)

Mozkovitch - MozkovitchIk zat nog volop te genieten van de debuut-cd van Mozkovitch toen ik zo ongeveer van mijn stoel viel van verbazing. Bij het bekijken van hun website bleken de zes heren namelijk piepjong. Vier van de zes zijn zeventien jaar oud, alleen gitarist Erik Wallberg en zanger Arvid Jonsson zijn een stuk ouder: achttien... Normaal gesproken spelen dergelijke bandjes flauwe puberpop, waarbij het uiterlijk belangrijker is dan de vaardigheden. Zo niet Mozkovitch. Bij hen zal hun leeftijd juist tegen hen werken, want ze spelen retrorock met de nodige stonerinvloeden. Maar werkelijk, je hoort het geen moment aan de muziek. Had er in de bio gestaan dat ze rond de veertig waren en al in tal van gerenommeerde bands hadden gespeeld, dan had ik het zo overgenomen. Luister alleen al naar zanger Arvid Jonsson: zijn licht hese stem doet aan Eddie Vedder denken en niet aan Jantje Smit of Tomas Berge. Na Wolfmother en The Answer hebben we hier weer zo'n bandje dat voornamelijk naar de muziek uit pappa's platenkast heeft geluisterd. Maar net als die twee anderen zijn ze erin geslaagd het gevoel van die platen over te brengen zonder er al te nadrukkelijk van te lenen. Vergeet die leeftijden, vergeet die jonge koppies op de website, dit is het echte werk!

Mos Generator - Songs For Future GodsEen wat bekendere naam in hetzelfde genre is die van het Canadese Mos Generator. Vorig jaar was ik al zeer te spreken over The Late Great Planet Earth en dat is voor Songs for Future Gods niet anders. Ze gaan er voor hun doen behoorlijk up-tempo vandoor in "Silver Olympus". Maar al snel blijkt het een logisch vervolg op voorganger The Late Great Planet Earth: de basis is stonerrrock, maar dan in goed opgebouwde compacte songs gegoten. Dat leidt soms zelfs tot songs met een bijna Queens Of The Stone Age-achtige hitgevoeligheid ("Yes My Lord"). Dat ze uit de hoek van de lange jams komen, laten ze op de valreep horen in de bijna veertien minuten durende hidden track "You Feel It Until You Can't Feel Anything At All". Dat is een mooie bonus voor de liefhebber, maar met de voorgaande tien tracks heb je hoe dan ook al veel smakelijks gehoord. Deze band verdient meer dan de status "goed maar obscuur".

Meer op File Under over Mos Generator (2)

kopen!kopen!

File: Mozkovitch - Mozkovitch
File Under: Zeer volwassen debuut
File Audio: [MozkovitchSpace]
File Video: [Overdose Roll]

File Under: Mos Generator - Songs For Future Gods
File Under: Dat obscure mag er van mij af
File Audio: [GeneratorSpace]





Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?








De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.