Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

veen: ik onderstreep tom zijn gedachte. (zie ik nou een kameelteen...
veen: np. ;)...
JOHN CLEMENS: Heel leuk, dat die vriendelijke Tom zo'n boek heeft geschrev...
Ludo: ik vond 'm gemeen! ;)...
Ewie: Als je nog niet overtuigd bent, hier staat de teaser http://...
Stonehead: Over driehoekjes: http://www.mobypicture.com/user/jobdewit/v...
Evert Nijkamp: Kijk van die recensie word ik zelfs ook vrolijk! Leuke zomer...
Dennis: Prachtig stukje... Moest wel gaan luisteren na het lezen... ...
Stonehead: Counting Crows geven vier tracks van hun nieuwe plaat weg vi...
Stonehead: Video bij "Genesis": http://vimeo.com/25338800...
Prikkie: Transgender *was* 'ie dan dus al: https://nl.wikipedia.org/w...
Erik Luyten: :D...
Ewie: Het wachten is op de eerste Deense reactie. :-)...
Prikkie: Inmiddels is mij gebleken dat deze Mojoceratops de eerste en...
Prikkie: Wacht effe, hoe kun je de jaren tachtig overslaan als het ov...
Rene: Hee Winny! ik vind Neil Taylor een ongelofelijk lieve man. E...
Ludo: All Them Losers is wel een leuke Petty-pastiche toch? voor m...
Stonehead: Een nieuw Eefjeliedje: http://www.youtube.com/watch?v=3KPyE_...
Prikkie: Een fijne gratis Glassville sampler, met onder andere twee t...
Stonehead: Prachtige video bij "Near Light": http://www.youtube.com/wat...

Laatste recensies

Storm Corrosion - Storm Corrosion
Quakers & Mormons - Evolvotron
Tom Egbers - Rory Storm. Hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles (boek)
It Bites - Map Of The Past
DZ Deathrays - Bloodstreams
Paradise Lost - Tragic Idol
Django Django - Django Django
Girlyman - Supernova
Sarah Jaffe - The Body Wins
Crazy Lixx - Riot Avenue / Player - Addiction EP

Prijsvragen

The Sisters Of Mercy - Ticketactie
Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On



Note to Amy / The Rones

(Eigen Beheer & Conspiracy / Bang!)

Note to Amy - The Lady's First SongSinds haar oprichting in 2005 heeft het Note to Amy al aardige resultaten aan hun CV kunnen toevoegen. Zo stonden ze op een sampler van Up, zagen drie songs gebruikt worden in 6pack en wonnen zelfs de door Electronic Arts georganiseerde bandwedstrijd Burnout Bandslam. Het verbaast me een beetje eerlijk gezegd, want het is niet zo dat ik van mijn stoel af val van verbazing bij beluistering van hun eerste EP The Lady's First Song. Hun punk/rock met emosausje klinkt mij in ieder geval alles behalve ondefinieerbaar in de oren. Dat er afdoende variatie is in de vijf liedjes is overigens wel waar. Van het stemgeluid van zanger Remco ben ik echter niet erg overtuigd. Het is me wat te vlak en niet onderscheidend. Maar hij probeert wel te variëren in wat hij doet, da's een dikke plus. Grootste ergernis is echter de productie van de EP. Na verloop van tijd ga ik me steeds meer storen aan de te doffe drumsound. The Lady's First Song laat een band met potentieel, maar d'r moet nog wel flink aan gepoetst worden om de grijze middenmoot te ontstijgen.

 The Rones - Nonsense & CrackwhoresDat punt heeft het Belgische The Rones al wel bereikt, al zijn hun invloeden ook overduidelijk aan te wijzen. Ze schrijven echter wel donders lekkere liedjes en het verbaast me niets dat zij ondertussen zelfs al getekend bij het Belgische Conspiracy, waarop hun ep Nonsense & Crackwhores onlangs verscheen. Wat een vuig plaatje hebben deze jonge Limburgers gemaakt! Het openingsnummer "Nonsense" klinkt nog zompig log als Kyuss, maar wel als een met een Belgische kwinkslag. In het tweede nummer ("Scissors") voegen ze er echter een kwak NiN-invloeden bij waardoor het resultaat klinkt als industrial stoner en dat prikkelt werkelijk waar al mijn zintuigen. Het goede aan The Rones is dat ze met de bovenstaande referenties echt een eigen geluid hebben weten te smeden. Daar helpt de moddervette productie van Luuk Cox die eerder Arsenal en Buscemi opnam en zelf lid is van Shameboy zeker ook een handje bij. Deze laat weinig ruimte tot ademen over en dat past perfect bij de muziek die The Rones maken.

Meer op File Under over The Rones (2)

Note to Amy live zien kan hier:
8 juni 2012 in TexMex, Spijkenisse
9 juni 2012 op Tattoofest, Nijverdal

kopen!kopen!

File: Note to Amy - The Lady's First Song
File Under: Niet slecht voor een eerste worp, maar moet nog groeien
File Audio: [ MySpace]

File: The Rones - Nonsense & Crackwhores
File Under: Het geluid van de verschroeide aarde.
File Audio: [ MySpace]







Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.