Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

Ludo: lief slotnummerke (Zita Swoon-oude stijl) ...
George: Ik heb haar in 2005 al geclaimd! Ze is van mij! http://www....
veen: ik onderstreep tom zijn gedachte. (zie ik nou een kameelteen...
veen: np. ;)...
JOHN CLEMENS: Heel leuk, dat die vriendelijke Tom zo'n boek heeft geschrev...
Ludo: ik vond 'm gemeen! ;)...
Ewie: Als je nog niet overtuigd bent, hier staat de teaser http://...
Stonehead: Over driehoekjes: http://www.mobypicture.com/user/jobdewit/v...
Evert Nijkamp: Kijk van die recensie word ik zelfs ook vrolijk! Leuke zomer...
Dennis: Prachtig stukje... Moest wel gaan luisteren na het lezen... ...
Stonehead: Counting Crows geven vier tracks van hun nieuwe plaat weg vi...
Stonehead: Video bij "Genesis": http://vimeo.com/25338800...
Prikkie: Transgender *was* 'ie dan dus al: https://nl.wikipedia.org/w...
Erik Luyten: :D...
Ewie: Het wachten is op de eerste Deense reactie. :-)...
Prikkie: Inmiddels is mij gebleken dat deze Mojoceratops de eerste en...
Prikkie: Wacht effe, hoe kun je de jaren tachtig overslaan als het ov...
Rene: Hee Winny! ik vind Neil Taylor een ongelofelijk lieve man. E...
Ludo: All Them Losers is wel een leuke Petty-pastiche toch? voor m...
Stonehead: Een nieuw Eefjeliedje: http://www.youtube.com/watch?v=3KPyE_...

Laatste recensies

Storm Corrosion - Storm Corrosion
Quakers & Mormons - Evolvotron
Tom Egbers - Rory Storm. Hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles (boek)
It Bites - Map Of The Past
DZ Deathrays - Bloodstreams
Paradise Lost - Tragic Idol
Django Django - Django Django
Girlyman - Supernova
Sarah Jaffe - The Body Wins
Crazy Lixx - Riot Avenue / Player - Addiction EP

Prijsvragen

The Sisters Of Mercy - Ticketactie
Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On



Alpha Galates - A Stimulus For Reason

(EMI)

Alpha Galates - A Stimulus For ReasonVorige week draaide ik nog weer eens Tool's 10,000 Days. Dat ik dit album weer uit de kast trok had een reden. Voordat ik op zou gaan schrijven dat iedereen die afgehaakt was bij dit album nu in kon haken bij Alpha Galates, moest ik wel even checken of ik nog steeds zo dacht over 10,000 Days. Het bleek te kloppen. Die plaat doet me nog steeds niets tot weinig, terwijl Tool en ik daarvoor toch wel een lange tijd meer dan plezierig met elkaar optrokken. Maar zoals ik hierboven al verklapte, ik heb een eindelijk een goed alternatief gevonden! En ze komen uit Canada. In eerste instantie opereerde Alpha Galates onder de naam The Hollow, maar na wat bezettingswisselingen veranderde oprichter, zanger én drummer Matthew Von Wagner de bandnaam tot die waaronder ze nu het debuut A Stimulus For A Reason uitbrengen. En dat is een verbluffend sterk album geworden, dat bol staat van de Tool-esque spanning. Tja, als die giganten weigeren om zelf een Tool-waardig album uit te brengen, dan kun je moeilijk anderen kwalijk nemen als ze dat wel doen. Het is bijna eng hoe veel Von Wagner van tijd tot tijd op Maynard lijkt. Gelukkig is zijn drumspel nog niet zo goed als dat van Danny Carey, dan zou het écht eng worden. Er zijn nog wel meer verschillen hoor. Zo zingen bijvoorbeeld alle vijf de bandleden (waaronder twee vrouwen) hun partijen mee, wat resulteert in fraaie koren. Daarnaast wordt er veel meer gebruik gemaakt van synths. Dat maakt uiteindelijk ook dat Alpha Galates afdoen als copy-cat te gemakkelijk is. Daar is A Stimulus For Reason veel en veel te goed voor.

Spotifykopen!kopen!

File: Alpha Galates - A Stimulus For Reason
File Under: Sodeknetters
File Audio: [ MySpace]







De dames zijn overigens geen straf om naar te kijken ook :)

Een alternatief voor Tool? De muziek van Tool draait voor mij meer om experimentele ritmes, spanningsopbouw en dynamiek. Ik hoor bij deze lui eigenlijk vooral (nu-)metal achtige riffjes in de geijkte vierkwartsmaten, om van de prestaties van de ritmesectie maar niet te spreken, die eten de heren van Tool voor hun ontbijt (excuus, gebrek aan een betere uitdrukking hier). Inderdaad op de laatste Tool staan maar 3 of 4 echt goede nummers, maar om dit nou Tool-waardig te noemen? Nee meneer Nee!

U maakt een grapje zeker. Ik hoor die zogenaamde Tool-esque spanning vrijwel nergens terug.

Ik heb meestal wel respect voor je recensies en deel ook vaak genoeg je mening, maar hier zeg ik even keihard nee.

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.