Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

Ludo: :) de film opent trouwens met een soort slapbass funkrockme...
Daniël.: Zeer sterke performance inderdaad, die gaandeweg steeds bete...
Stonehead: Gaga lanceert een eigen sociaal netwerk. http://mashable.com...
Storm: @Stonehead: LOL!...
Storm: Joep Pelt is zwaargewond bij een ongeluk in Afrika. Zijn vro...
vonx: jaja kost wat maar dan heb je ook wat...
Stonehead: Nieuw nummer "My Heart Beats": http://soundcloud.com/veronic...
JJ: Hey, Phil Lynott staat niet op de foto!?...
Stonehead: Midden-Europese bands overspoelen Nederland! (Zie ook dit hi...
George: Ja, daar ben ik ook benieuwd naar. Justin de deur uit en wee...
Prikkie: Meneer Martin is nog steeds geen happy bunny: http://www.roa...
Stonehead: Adresje: http://www.wishfulmusic.nl/index.php/nieuws/14-alge...
mara van uden: Rood and his band, Nighthawks at the Diner, are from the Net...
Prikkie: Gek genoeg ben ik wel benieuwd. Lambert heeft behalve een pr...
Stonehead: Tien redenen om Skrillex te haten. http://mthrfnkr.com/post/...
Storm: Shit. Honningbarna-drummer Anders Askildsen Eikås is omgekom...
Klaas: Het is inderdaad de Drentse The Wounded, maar ze hadden een ...
Melis: Zijn er meer foto's van deze Aux Raus nacht ergens te zien? ...
Ewie: Zijn dat de Bimbo´s zonder hun Malle Pietje?...
Ewie: Woeps. Ik had je een tik over je vingers moeten geven wegens...

Laatste recensies

The Monsters - Pop Up Yours!
Mike Patton / Chris Watson
Van Halen - A Different Kind Of Truth
Chris Connelly - Artificial Madness
Nada Surf - The Stars Are Indifferent To Astronomy
Supreme Dicks / Odonis Odonis
Rocket From The Tombs - Barfly
Roken Is Dodelijk - The Terrible Things
Primal Fear - Unbreakable
Hospital Bombers – At Budokan

Prijsvragen

Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On
Does It Offend You, Yeah? - Don't Say We Didn't Warn You



Judas Priest - Nostradamus

(Sony)

Judas Priest - NostradamusTal van bands die in het grijze verleden toonaangevend waren in hun genre hebben zich erbij neergelegd geen nieuw magnum opus meer te maken. Er wordt nog steeds met veel plezier gemusiceerd en het nieuwe materiaal wordt nog steeds goed ontvangen, maar het echte moeten is eraf. Zo niet bij Judas Priest. Niemand zal ontkennen dat ze met bijvoorbeeld British Steel een klassiek album hebben gemaakt, maar niettemin werd al een hele tijd geleden een prestigieus conceptalbum aangekondigd over de Franse ziener Nostradamus. In de berichten die van tijd tot tijd verschenen waren Halford c.s. bepaald niet bezig de verwachtingen wat terug te schroeven. Het bleek zelfs een dubbelaar te worden en over de songs waren ze zelf ronduit opgetogen. Je zou bijna zeggen dat Judas Priest alleen nog onderuit zou kunnen gaan met dit megalomane project. Alleen... dat gebeurt dus niet. Nostradamus is in alles een concept-album en ademt een sfeer van bombast door orkestrale stukken en stukken Italiaanse tekst(!), maar het blijft beslist heavy metal volgens het Judas Priest-recept. Met name Halford heeft volop de ruimte om te schitteren en doet dat twee cd's lang. De prominente toetsen van Don Airey en de strijkinstrumenten zijn wat onwennig voor een Priest-album, maar Tipton en Downing hebben er in de productie voor gezorgd dat het heavy gebleven is. Het belangrijkste is nog wel dat de songs zónder alle toeters en bellen van de studio uitstekende Priest-songs blijven. Daarmee behoort dit Nostradamus niet alleen tot het beste werk van Priest ooit, maar ook tot de beste en meest sfeervolle concept-albums ooit.

Meer op File Under over Judas Priest (5)

Judas Priest live zien kan hier: [ism Podiuminfo / Festivalinfo]
23 mei 2012 in Lotto Arena, Antwerpen
24 mei 2012 in Rodahal, Kerkrade

Spotifykopen!kopen!

File: Judas Priest - Nostradamus (2cd)
File Under: Dit meesterwerk heeft ook Nostradamus niet voorzien
File Audio: [Titelsong op PriestSpace]







Moet hem nog een beetje tot me door laten dringen. Is ook stevige kost, maar de mannen kunnen "het" nog steeds dat is zeker..

Zijn trouwens wel topweken zo.. Heb ook de nieuwe Alice Cooper én Iced Earth nog liggen :)

Ben: ik heb de afgelopen dagen duchtig mee zitten galemn. In de auto, dat wel. In het kader van de volksgezondheid en zo ;-)

Iced Earth ligt niet bij mij, Cooper valt me in eerste instantie nogal tegen. Maar je hebt gelijk. topweken zijn het zeker.

Er staan een aantal ongelooflijk goede songs op dit album en een paar mindere. Echter wanneer je het album echt als één geheel beluisterd is het echt subliem. Dit gaat m.i. een klassieker worden.
Bij sommige stukken doet het album mij denken aan Priests eerder albums zoals Rocka Rolla (m.n. Run of the Mill), Sad Wings of Destiny en Sin after Sin. Daarentegen hebben ze een modern geluid verwerkt in het album. Lekker zwaar en bombastisch met een paar snellere uitschieters. Gewoon grandioos dat zulke oude bokken de regels opnieuw aan hun laars lappen en met zoiets op de proppen komen. Heerlijk vernieuwend! Het zou mij verheugen wanneer meerdere oude bands zoiets zouden durven te ondernemen...

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?








De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.