Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

Stonehead: Hoewel over deze mooie shoegazeband op andere sites al genoe...
Stonehead: "Testliebe" uit 2010 had er ook wel op mogen staan... https:...
Stonehead: Parachutevideo bij "Fall": https://www.youtube.com/watch?v=i...
Storm: Gut, zijn pielemuis zat nog in de broek....
Renate: Ik vond deze CD van Timelock onlangs bij Spui Records in Den...
Stonehead: Fascinerend feitje: Daft Punk nam strijkarrangementen op voo...
Klaas: Hey, daar had ik al een poosje niets meer van gehoord, mooi ...
stn: Niet op de 2CD, wel gratis te downen: de mellow-funky Xinobi...
Stonehead: Oeps. De 2CD-versie bevat maar liefst drie songs die interes...
Stonehead: In plaats van dat Four Tet een remix maakt, remixt Atoms for...
Stonehead: Nieuwe Bowie-clip bij "The Next Day": http://www.youtube.com...
Stonehead: Zo te zien zijn er twee Allures. Ik bedoel dus niet die Nede...
Stonehead: Ik zie nu pas dat Toph zijn band vorig jaar heeft opgeheven....
Stonehead: Abraham is gisteren neergeschoten bij een beroving. Hij ligt...
Prikkie: Jeff Hanneman is overleden, 49 jaar pas: http://www.fileunde...
Stonehead: Hoe "Retrograde" live klinkt: https://soundcloud.com/3detail...
Stonehead: Yuksek begint eigen label: https://soundcloud.com/thumpthump...
Stonehead: Kleedkamervideo bij "Home": http://www.youtube.com/watch?v=O...
Storm: Shit. Hanneman is overleden aan de infectie :(. http://www.v...
stn: Lavalu in de tipi was ook mooi! En de filmpjes die bij de k...

Laatste recensies

Bliksem - Face The Evil/ Evil Invaders - Evil Invaders EP
Acres of Lions - Collections
The Attention! - Gettin' All
Iggy & The Stooges – Ready To Die
Stuurbaard Bakkebaard - Boys Do Cry
Vondelpark - Seabed
Grand Supreme Blood Court - Bow Down Before The Blood Court
Daft Punk - Random Access Memories
Toby - Coming Home / Shelby Lynne - Shelby Lynne Live
Whitesnake - Made In Japan

Prijsvragen

Die!Die!Die! - Harmony / Raketkanon - RKTKN#1
Crossing Border 2012 Voorpret
Peter Hammill - Ticketactie
NoMeansNo - ticketactie
The Sisters Of Mercy - Ticketactie



Deep Purple - Rapture of the deep

(Edel Records)

deep_purple-rapture_of_the_deep.jpg'Leven die nog?' is de meest gehoorde reactie als je vertelt dat Deep Purple je favoriete bandje is. Nou ja, 'Nooit van gehoord' eigenlijk, 'Leven die nog?' is een goede tweede. Het antwoord kan gelukkig een volmondig 'En of!' zijn. En wie had gedacht dat Deep Purple zonder Ritchie Blackmore en Jon Lord überhaupt zou kunnen? Ik niet, maar toch is het zo. Sinds het aantreden van Steve Morse in 1994 als opvolger van Ritchie Blackmore is de sfeer in de band beter dan ooit en dat hoor je terug, zowel live als op de studio-cd's. Toetsenist Jon Lord werd gelukkig opgevolgd door de enige toetsenist die daarvoor in aanmerking kwam: Don Airey, die al bij zo'n beetje alle andere classic rock acts had gespeeld. Steve Morse bracht een duidelijk rockier geluid mee dan Blackmore maar is even veelzijdig en Don Airey heeft vooral een wat eigentijdser geluid dan Jon Lord. Op Bananas uit 2002 klonk Deep Purple strakker en moderner dan ooit, op Rapture of the deep keren ze wat terug naar het livegeluid. Hoewel ze wat mij betreft niet helemaal het niveau van Bananas halen, is het nog altijd smullen geblazen. Morse en Airey dagen elkaar voortdurend uit en zijn zo, als de twee "nieuwelingen", het hart van de band en da's knap. Oudgedienden Gillan, Glover en Paice zijn aan hun tweede jeugd begonnen en dat hoor je. In jaren is dit misschien een oude band, in inzet en kwaliteit is er niets ouds aan. Voor wie er snel bij is, is er een limited edition in een blik, met de heerlijke bonussong "MTV":'Mr Grover 'n'Mr Gillian/ You musta made a million/ The night that Frank Zappa caught on fire'.

Meer op File Under over Deep Purple (6)

Deep Purple live zien kan hier: [ism Podiuminfo / Festivalinfo]
1 augustus 2013 tot en met 3 augustus 2013 op Wacken Open Air, Wacken
2 augustus 2013 tot en met 11 augustus 2013 op Lokerse Feesten, Lokeren
19 oktober 2013 in IJsselhallen, Zwolle

Spotifykopen!kopen!

File: Deep Purple - Rapture of the deep
File Under: Swingende senioren
File Audio:[Wrong man] [Rapture of the deep] [Clearly quite absurd]
File Video:[Rapture of the deep]









Na een week voluit rapture op the deep in de auto, ben ik blij verrast door de spitsvondigheden, de genialiteit, de verrassende wendingen binnenin een song. Voor mij als Blackmore en Bolin-fan nu zeer zeker ook een plaat van Morse die werkelijk bijwijlen hallucinant is. Lekker ruig als een moet, zwevend en dan weer flitsend werk. Echt knap van de paarse grootmeesters. Nu wachten op 25 en 26 januari als ze de lage landen een bezoekje brengen.

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.