Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

George: Net als een echte relatie bedoel je?...
Ludo: lief slotnummerke (Zita Swoon-oude stijl) ...
veen: ik onderstreep tom zijn gedachte. (zie ik nou een kameelteen...
veen: np. ;)...
JOHN CLEMENS: Heel leuk, dat die vriendelijke Tom zo'n boek heeft geschrev...
Ludo: ik vond 'm gemeen! ;)...
Ewie: Als je nog niet overtuigd bent, hier staat de teaser http://...
Stonehead: Over driehoekjes: http://www.mobypicture.com/user/jobdewit/v...
Evert Nijkamp: Kijk van die recensie word ik zelfs ook vrolijk! Leuke zomer...
Dennis: Prachtig stukje... Moest wel gaan luisteren na het lezen... ...
Stonehead: Counting Crows geven vier tracks van hun nieuwe plaat weg vi...
Stonehead: Video bij "Genesis": http://vimeo.com/25338800...
Prikkie: Transgender *was* 'ie dan dus al: https://nl.wikipedia.org/w...
Erik Luyten: :D...
Ewie: Het wachten is op de eerste Deense reactie. :-)...
Prikkie: Inmiddels is mij gebleken dat deze Mojoceratops de eerste en...
Prikkie: Wacht effe, hoe kun je de jaren tachtig overslaan als het ov...
Rene: Hee Winny! ik vind Neil Taylor een ongelofelijk lieve man. E...
Ludo: All Them Losers is wel een leuke Petty-pastiche toch? voor m...
Stonehead: Een nieuw Eefjeliedje: http://www.youtube.com/watch?v=3KPyE_...

Laatste recensies

Julian Sas - Bound To Roll
Epica - Requiem For The Indifferent
Storm Corrosion - Storm Corrosion
Quakers & Mormons - Evolvotron
Tom Egbers - Rory Storm. Hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles (boek)
It Bites - Map Of The Past
DZ Deathrays - Bloodstreams
Paradise Lost - Tragic Idol
Django Django - Django Django
Girlyman - Supernova

Prijsvragen

The Sisters Of Mercy - Ticketactie
Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On



Svarte Greiner / Xela

(Type / Konkurrent & Type / Konkurrent)

Svarte Greiner - KappeThe Horror!! The Horror!!! Nee, zo slecht zijn de nieuwe albums van ambient/soundscape grootheden Svarte Greiner en Xela niet; verre van zelfs. Nee, het slaat op de muziek: in beide gevallen zo angstaanjagend als angstaanjagend kan zijn. Neem nu Svarte Greiner met zijn nieuweling Kappe: zwarter en donkerder vind je je ambient vrijwel nergens. Ook niet bij bijvoorbeeld collega-Noor Deathprod, die nu niet bepaald bekend staat om zijn hoopgevende melodieën en troostrijke geluidsvelden. Maar daar is tenminste wel melodie; Svarte Greiner doet het zonder. Een ijzige, inktzwarte aaneenschakeling van dissonante klanken, vol holle echo's en stiltes die evenveel zeggen als de geluidserupties. Je fantasie gaat hoe dan ook met je op de loop tijdens de beluistering, om uit te komen bij levenloze slagvelden, donkere, bloederige kelders, apocalypsen, vagevuren. Geen prettige beelden, geen prettige klanken. En ja: gezellig is anders, maar dit is geweldige muziek, fascinerend van de eerste tot de laatste ijzingwekkende noot. Brrr.

Xela - In Bocca Al LupoHetzelfde geldt voor Xela (aka John Twells, mede-eigenaar van Type, de maatschappij waar deze twee platen op uitkomen). Xela geeft ruiterlijk toe erg beïnvloed te zijn door ouderwetse horrorfilms, en de muziek op op In Bocca Al Lupo is net als voorganger The Dead Sea een eerbetoon aan die films, die muziek, die atmosfeer. Dat lukt hier nog beter dan bij die vorige: geen hoop, geen toekomst, niets dan eeuwigdurende zwartheid. In dit geval laat Xela zich door (de geschiedenis van) de Gristelijke religie inspireren, maar als het als de soundtrack voor de apocalyps was gepresenteerd had ik het ook geloofd. Opmerkelijk is echter dat Xela vier albums geleden is begonnen als zachtmoedige, hoopvolle IDM-ambient-artiest met zijn prachtige For Frosty Mornings and Summer Nights (2003), om die plaat op te volgen met de shoegaze/nu-gaze van Tangled Wool (2004). Zo totaal anders dat je een andere artiest vermoedt, maar dat terzijde. Het doet niets af aan de kwaliteit van de superieure horror-ambient van deze nieuweling. En als Xela op het laatst dan ook nog gaat flirten met Wolf Eyes-achtige noise is het feest helemaal compleet. Het wachten is nu op een samenwerking tussen Svarte Greiner en Xela. Dat zal me een fijn plaatje worden.

kopen!kopen!

File: Svarte Greiner - Kappe
File Under: Het einde van de wereld is nabij

File: Xela - In Bocca Al Lupo
File Under: Het einde van de wereld is gearriveerd







Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.