Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

George: Net als een echte relatie bedoel je?...
Ludo: lief slotnummerke (Zita Swoon-oude stijl) ...
veen: ik onderstreep tom zijn gedachte. (zie ik nou een kameelteen...
veen: np. ;)...
JOHN CLEMENS: Heel leuk, dat die vriendelijke Tom zo'n boek heeft geschrev...
Ludo: ik vond 'm gemeen! ;)...
Ewie: Als je nog niet overtuigd bent, hier staat de teaser http://...
Stonehead: Over driehoekjes: http://www.mobypicture.com/user/jobdewit/v...
Evert Nijkamp: Kijk van die recensie word ik zelfs ook vrolijk! Leuke zomer...
Dennis: Prachtig stukje... Moest wel gaan luisteren na het lezen... ...
Stonehead: Counting Crows geven vier tracks van hun nieuwe plaat weg vi...
Stonehead: Video bij "Genesis": http://vimeo.com/25338800...
Prikkie: Transgender *was* 'ie dan dus al: https://nl.wikipedia.org/w...
Erik Luyten: :D...
Ewie: Het wachten is op de eerste Deense reactie. :-)...
Prikkie: Inmiddels is mij gebleken dat deze Mojoceratops de eerste en...
Prikkie: Wacht effe, hoe kun je de jaren tachtig overslaan als het ov...
Rene: Hee Winny! ik vind Neil Taylor een ongelofelijk lieve man. E...
Ludo: All Them Losers is wel een leuke Petty-pastiche toch? voor m...
Stonehead: Een nieuw Eefjeliedje: http://www.youtube.com/watch?v=3KPyE_...

Laatste recensies

Julian Sas - Bound To Roll
Epica - Requiem For The Indifferent
Storm Corrosion - Storm Corrosion
Quakers & Mormons - Evolvotron
Tom Egbers - Rory Storm. Hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles (boek)
It Bites - Map Of The Past
DZ Deathrays - Bloodstreams
Paradise Lost - Tragic Idol
Django Django - Django Django
Girlyman - Supernova

Prijsvragen

The Sisters Of Mercy - Ticketactie
Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On



Ryan Adams & The Cardinals - Cardinology

(Lost Highway / Universal)

Ryan_Adams-CardinologyEr zijn van die types waar je werkelijk alles van kunt verwachten: van briljante oprispingen via middelmatige vingeroefeningen naar armetierige probeersels en weer terug. Ryan Adams is één van die muzikanten die deze omschrijving past als een handschoen. Twee briljante soloplaten, Heartbreaker en Gold, gevolgd door veel middelmatigs, een paar armetierige cd's en enkele hoopvol stemmende release . Gelukkig stond er op vrijwel elke plaat wel iets dat de moeite waard was, of soms zelfs het keurmerk 'briljantje' verdiend had. Cardinology valt wat mij betreft in de categorie 'hoopvol stemmend'. Er staan vrijwel geen misbaksels op, ondanks dat er genoeg kritiek te spuien valt. Zo begint zijn manier van zingen soms op het pathetische gegalm van Bono te lijken ("Go Easy" en "Cobwebs") en klinken sommige tracks stomweg te plat en eendimensionaal ("Magick"). Het grootste minpunt zit 'm wat mij betreft vooral in de sound: het is een stadionproductie geworden en dat past de fijnzinnige Ryan Adams niet. Het is aardig om te horen dat hij ook kan galmen en schmieren, maar liever hoor ik hem intiem, met een eerlijker productie.
Genoeg gemopperd: ik moet toegeven dat opener "Born Into A Light", het soulvolle "Let Us Down Easy" en het sublieme "Crossed Out Name" laten horen waarom het predicaat 'wonderkind' ooit is uitgedeeld aan Ryan Adams. We blijven hopen op die ene alles overbodig makende klassieker.

Meer op File Under over Ryan Adams (4)

kopen!kopen!

File: Ryan Adams & The Cardinals - Cardinology
File Under: Ooit
File Audio: [Fix It]







Met een beetje zoeken kom je op de internets de "Elizabethtown Sessions" tegen. Beter dan deze laatst officiele release van onze Ryan.

In DeSmet 10 dagen geleden deed hij verschillende nummers (met 2 cardinals) juist heel erg klein en breekbaar. Prachtig. Komen ze ook beter tot zijn recht dan hoe ze op de plaat staan vind ik. Terug te luisteren op http://3voor12.vpro.nl/speler/ondemand/40236226

Als er iets is dat Cardinology niet is, is het wel 'klein en breekbaar', jammer genoeg.

@Jan Peter: Soms wel dus. Op plaat helaas niet. Als ze met 2 akoestische gitaren en een minimaal drummetje in een klein zaaltje zitten wel. Fluisterzacht en breekbaar was het.

Ik vind die Neil Casal overigens wel goed uit de verf komen bij Ryan hoor. Beter dan solo eigenlijk. Toen hij ooit als voorprogramma een keer optrad bij Ryan vond ik het maar mager, maar later in de Cardinals kwam hij veel beter tot zijn recht.

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.