Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

George: Net als een echte relatie bedoel je?...
Ludo: lief slotnummerke (Zita Swoon-oude stijl) ...
veen: ik onderstreep tom zijn gedachte. (zie ik nou een kameelteen...
veen: np. ;)...
JOHN CLEMENS: Heel leuk, dat die vriendelijke Tom zo'n boek heeft geschrev...
Ludo: ik vond 'm gemeen! ;)...
Ewie: Als je nog niet overtuigd bent, hier staat de teaser http://...
Stonehead: Over driehoekjes: http://www.mobypicture.com/user/jobdewit/v...
Evert Nijkamp: Kijk van die recensie word ik zelfs ook vrolijk! Leuke zomer...
Dennis: Prachtig stukje... Moest wel gaan luisteren na het lezen... ...
Stonehead: Counting Crows geven vier tracks van hun nieuwe plaat weg vi...
Stonehead: Video bij "Genesis": http://vimeo.com/25338800...
Prikkie: Transgender *was* 'ie dan dus al: https://nl.wikipedia.org/w...
Erik Luyten: :D...
Ewie: Het wachten is op de eerste Deense reactie. :-)...
Prikkie: Inmiddels is mij gebleken dat deze Mojoceratops de eerste en...
Prikkie: Wacht effe, hoe kun je de jaren tachtig overslaan als het ov...
Rene: Hee Winny! ik vind Neil Taylor een ongelofelijk lieve man. E...
Ludo: All Them Losers is wel een leuke Petty-pastiche toch? voor m...
Stonehead: Een nieuw Eefjeliedje: http://www.youtube.com/watch?v=3KPyE_...

Laatste recensies

Hooray For Earth / Plastic Operator
Julian Sas - Bound To Roll
Epica - Requiem For The Indifferent
Storm Corrosion - Storm Corrosion
Quakers & Mormons - Evolvotron
Tom Egbers - Rory Storm. Hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles (boek)
It Bites - Map Of The Past
DZ Deathrays - Bloodstreams
Paradise Lost - Tragic Idol
Django Django - Django Django

Prijsvragen

The Sisters Of Mercy - Ticketactie
Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On



Hurts - Happiness

(Sony)

Hurts - HappinessHappiness van Hurts: wat mij betreft de meest over het hoofd geziene plaat van 2010. Bij mij stond hij boven aan mijn jaarlijst, en dat is niet voor niets. Het Britse duo Theo Hutchcraft en Adam Anderson (die eerder speelden in de band Daggers en daarvoor Bureau) hebben namelijk een album gemaakt dat zelfs de grootste sombermans vrolijk kan maken. Ja, het is op zijn tijd vreselijk glad en kitscherig, maar dat is opzet. Het ontbreken van een edgy geluid (dat Daggers nog wel had) bezorgt Hurts nou juist die majestueuze retro-vibe. Iedereen die de jaren tachtig bewust heeft meegemaakt en daar goede herinneringen aan heeft, wordt vrolijk van de gaye verwijzingen naar Heaven 17 en boybands als de Pet Shop Boys (kennen jullie trouwens Diesel Disko en Popdorian -link is nsfw- al?), en tegelijkertijd heeft Hurts ook een heel eigen identiteit. De prima single "Wonderful Life" is daar een mooi voorbeeld van. Het knallende "Better Than Love" is juist weer geschikt voor zowel skihut als gothicfeest. Synthpop to the max, lekker zonder enige pretentie, maar wel goed gemaakt. En ja, de singles zijn duidelijk radiovriendelijker dan de rest van Happiness, maar voor mij geldt die titel voor het geheel. Zoals de groep in Paradiso al bewees (waar ze weer net als in Daggers met zijn vijven spelen), bevallen hun liedjes ook live uitstekend. Eindelijk breekt er weer eens een synthpopband door en dat is wat mij betreft een uitstekende ontwikkeling.

Meer op File Under over Hurts (3)

Hurts live zien kan hier: [ism Podiuminfo / Festivalinfo]
6 augustus 2012 tot en met 13 augustus 2012 op Sziget, Óbudai Eiland, Budapest

Spotifykopen!kopen!

File: Hurts - Happiness
File Under: De wederdoorbraak van de jaren tachtig
File Video: [Wonderful LIfe][Better Than Love (live) (LightsoverLA remix) (en zo klonk het toen de band Hurts nog 'Daggers' heette)][Blood, Tears & Gold][Stay][Pellerin]







Welkom terug! En je hebt helemaal gelijk. Stond niet voor niks ook in mijn top 20 van 2010.

"lekker zonder enige pretentie, maar wel goed gemaakt."

Dat kun je toch niet menen? Alles aan Hurts ademt pretentie als je het mij vraagt: de coupe Dachau van de zanger, de zogenaamd romantische symboliek in de topzware clips, de fotografie in de lijn van Anton Corbijn, het zwelgen in adolescenten-wanhoop. Overal is over nagedacht, behalve als om het schrijven van écht goede nummers gaat. Want daar ontbreekt het bij deze New Romanticskaraoke aan, vind ik.

Ja, dat wel. Maar de teksten en de melodieën zelf zijn te cliché om van pretentie te spreken hoor.

Hmmm. Toch zie ik niet waarom pretentie en cliché elkaar uitsluiten ;-)

Aparte band is dit toch, singles die net zoveel op Slam als op Kink gedraaid worden. Ik hou er wel van.

Over het hoofd gezien? Door wie? Niet door publiek in elk geval: grote zaal Paradiso verkocht vorig jaar al uit voor Hurts.

@Joris: Paradiso is toch niet gelijk het grote publiek? Da's 1200 man of zo. De kleine zaal was uitverkocht en het is toen verzet naar de grote die toen ook behoorlijk vol was inderendedaad.

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.