Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

Ludo: :) de film opent trouwens met een soort slapbass funkrockme...
Daniël.: Zeer sterke performance inderdaad, die gaandeweg steeds bete...
Stonehead: Gaga lanceert een eigen sociaal netwerk. http://mashable.com...
Storm: @Stonehead: LOL!...
Storm: Joep Pelt is zwaargewond bij een ongeluk in Afrika. Zijn vro...
vonx: jaja kost wat maar dan heb je ook wat...
Stonehead: Nieuw nummer "My Heart Beats": http://soundcloud.com/veronic...
JJ: Hey, Phil Lynott staat niet op de foto!?...
Stonehead: Midden-Europese bands overspoelen Nederland! (Zie ook dit hi...
George: Ja, daar ben ik ook benieuwd naar. Justin de deur uit en wee...
Prikkie: Meneer Martin is nog steeds geen happy bunny: http://www.roa...
Stonehead: Adresje: http://www.wishfulmusic.nl/index.php/nieuws/14-alge...
mara van uden: Rood and his band, Nighthawks at the Diner, are from the Net...
Prikkie: Gek genoeg ben ik wel benieuwd. Lambert heeft behalve een pr...
Stonehead: Tien redenen om Skrillex te haten. http://mthrfnkr.com/post/...
Storm: Shit. Honningbarna-drummer Anders Askildsen Eikås is omgekom...
Klaas: Het is inderdaad de Drentse The Wounded, maar ze hadden een ...
Melis: Zijn er meer foto's van deze Aux Raus nacht ergens te zien? ...
Ewie: Zijn dat de Bimbo´s zonder hun Malle Pietje?...
Ewie: Woeps. Ik had je een tik over je vingers moeten geven wegens...

Laatste recensies

The Monsters - Pop Up Yours!
Mike Patton / Chris Watson
Van Halen - A Different Kind Of Truth
Chris Connelly - Artificial Madness
Nada Surf - The Stars Are Indifferent To Astronomy
Supreme Dicks / Odonis Odonis
Rocket From The Tombs - Barfly
Roken Is Dodelijk - The Terrible Things
Primal Fear - Unbreakable
Hospital Bombers – At Budokan

Prijsvragen

Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On
Does It Offend You, Yeah? - Don't Say We Didn't Warn You



At The Close Of Every Day - De Geluiden van Weleer

(Volkoren / Munich)

at_the_close_of_every_day-de_geluiden_van_weleer.jpgNaast me in de trein pakt een meisje een cd uit haar tas om in haar discman te stoppen. Een recordable. Franz Ferdinand staat er met waterproof stift opgeschreven. Ik schud mijn hoofd. Uit mijn eigen rugzak pak ik een linnen tas. Daaruit haal ik het laatste meesterwerkje van At The Close Of Every Day. Het meisje kijkt met een schuin oog nieuwsgierig wat het is. Ik kan het niet laten: 'Mooi, hè', zeg ik haar. Ze bloost een beetje en doet een oordopje uit haar oor. Ik laat haar het prachtige boekwerkje van De Geluiden van Weleer zien. 'Zou je zoiets wel kopen?', knik ik, wijzend op haar discman. 'Ik heb er geen geld voor, ik studeer nog', verexcuseert ze zich. 'Nederlands misschien? Dan zal dit je wel aanspreken. De teksten van Minco Eggersman en Axel Kabboord beschrijven en beschouwen Nederland in prachtig puur Nederlands.' Ze slaat het boekje dat ze nog steeds vasthoudt open en begint te kijken en te lezen. Van achter naar voren. 'Dit is inderdaad wel wat anders dan Frans Bauer of De Jeugd van Tegenwoordig. Wat voor muziek maakt deze band?' Dat vind ik dan weer moeilijk uit te leggen. 'Ze maken muziek zoals het boekje eruit ziet', probeer ik het, 'Sobere en smaakvolle popliedjes. Ik zou het melacholiek kunnen noemen, maar op de een of andere manier vind ik dat woord niet zo goed passen. Ze hebben het voorin het boekje zelf liederen ter ontspanning en bemoediging, voor iedereen, voor elke dag genoemd.' Ze luistert geloof ik maar half naar me. 'Hé! Spinvis doet ook mee! Spinvis is briljant! Dan moet ik het ook hebben!' Ik vertel haar dat ik Spinvis zelf verre van briljant vind, maar dat "Hellend vlak" een van de mooiste Nederlandstalig nummers is die ik de afgelopen jaren gehoord heb. Ze pakt haar tas, in Harderwijk moet ze eruit. 'Wel kopen hè, niet kopieren', geef ik haar mee. Glimlachend stapt ze uit.

Meer op File Under over At The Close Of Every Day (7)

kopen!kopen!

File: At The Close Of Every Day - De Geluiden van Weleer
File Under: Wie dit kopieert is gek. Wie dit niet aanschaft eigenlijk ook.
File Audio: ['t Hellend Vlak] [Uffelte] (kleine stukjes)







Dan ben ik gek, heb het beluisterd maar vond het veel te veel geneuzel.

je hebt gelijk. het boek (boek past niet, boekje ook niet) op zich zelf is al een kunstwerk, als je de cd erbij luistert, wordt het nog fijner dan het al leek.
ik word trouwens hard op m'n tochzovaakvoorkomende fout gewezen door je. wat vind je ervan als ik morgen in de bibliotheek de cd leen, deze van m'n computer haal en zo snel mogelijk zelf een exemplaar aanschaf?

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?








De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.