Zoeken


Web www.fileunder.nl

Laatste reacties

George: Net als een echte relatie bedoel je?...
Ludo: lief slotnummerke (Zita Swoon-oude stijl) ...
veen: ik onderstreep tom zijn gedachte. (zie ik nou een kameelteen...
veen: np. ;)...
JOHN CLEMENS: Heel leuk, dat die vriendelijke Tom zo'n boek heeft geschrev...
Ludo: ik vond 'm gemeen! ;)...
Ewie: Als je nog niet overtuigd bent, hier staat de teaser http://...
Stonehead: Over driehoekjes: http://www.mobypicture.com/user/jobdewit/v...
Evert Nijkamp: Kijk van die recensie word ik zelfs ook vrolijk! Leuke zomer...
Dennis: Prachtig stukje... Moest wel gaan luisteren na het lezen... ...
Stonehead: Counting Crows geven vier tracks van hun nieuwe plaat weg vi...
Stonehead: Video bij "Genesis": http://vimeo.com/25338800...
Prikkie: Transgender *was* 'ie dan dus al: https://nl.wikipedia.org/w...
Erik Luyten: :D...
Ewie: Het wachten is op de eerste Deense reactie. :-)...
Prikkie: Inmiddels is mij gebleken dat deze Mojoceratops de eerste en...
Prikkie: Wacht effe, hoe kun je de jaren tachtig overslaan als het ov...
Rene: Hee Winny! ik vind Neil Taylor een ongelofelijk lieve man. E...
Ludo: All Them Losers is wel een leuke Petty-pastiche toch? voor m...
Stonehead: Een nieuw Eefjeliedje: http://www.youtube.com/watch?v=3KPyE_...

Laatste recensies

Julian Sas - Bound To Roll
Epica - Requiem For The Indifferent
Storm Corrosion - Storm Corrosion
Quakers & Mormons - Evolvotron
Tom Egbers - Rory Storm. Hoe de koning van Liverpool werd onttroond door The Beatles (boek)
It Bites - Map Of The Past
DZ Deathrays - Bloodstreams
Paradise Lost - Tragic Idol
Django Django - Django Django
Girlyman - Supernova

Prijsvragen

The Sisters Of Mercy - Ticketactie
Hartverwarmende Haldern Pop posteractie
deBeschaving 2011 - Voorpret
Dauwpop 2011 - Voorpret
Arquettes - Wave On



VA - Not Given Lightly

(Morr / Konkurrent)

VA - Not Given LightlyDe ondertitel van deze compilatie is A Tribute to the Giant Golden Book of New Zealands Alternative Music Scene. Nu dacht ik hier zelf de Triffids aan te zullen treffen, wat genoeg zegt over mijn kennis van de genoemde scene. Ach, kun je eigenlijk van scene spreken? Ze gaan me niet vertellen dat al die bands precies dezelfde paar jaar in Wellington op hebben zitten nemen. Wat dat betreft is 't wel leuk om even te contempleren hoe geweldig het zou zijn als dit een eerbetoon aan de Nederlandse muziek was geweest. Enfin. Enkel The Chills en Tall Dwarfs doen hier bij mij ergens nog een belletje rinkelen. Voorkennis is ook niet per definitie van belang, want zoals te verwachten viel weten de jongens en meisjes van Morr de hele mikmak in hun eigen straatje om te buigen en zij wonen hoe dan ook wél allemaal bij elkaar in de buurt. Schoenenstaarderige folktronica waar niets op aan te merken valt, behalve dan misschien dat 't inmiddels niet meer verrast. Het ware Golden Book van deze lui is Neon Golden van The Notwist en niets anders. Zo doen Lali Puna, The Go Find, Populous, Seabear (ook nog als Sin Fang Bous!) hun bekende ding, maar is het American Analog Set dat in werkelijk positieve zin opvalt. Hun fragiele minimalistische versie van The Clean's "Anything Could Happen" is wonderschoon. Mijn Morr-dark horse F.S. Blumm, weet me toch weer te raken, als hij samen met ene Bobby "On An Unknown Beach" van Peter Jefferies uitvoert. Blumm zingt zelf ook mee en hun stemmen smelten samen als de Kings of Convenience op hun meest lente-achtige momenten. Omdat er kennelijk geld over was heeft labelbaas Thomas Morr er zowaar nog een bonusschijf met origineel werk bijgevoegd. Ontdekking daarvan is Butcher The Bar. Klaterende akoestische gitaarlijnen, eindeloos herhaalt, zo hoor ik 't graag.

kopen!kopen!

File: VA - Not Given Lightly
File Under: Morr trakteert op smakelijke kiwi's
File Audio: [Morr-Space]







> Ze gaan me niet vertellen dat al die bands precies dezelfde paar jaar in Wellington op hebben zitten nemen.

Dunedin, jaren tachtig/begin jaren negentig: http://en.wikipedia.org/wiki/Dunedin_Sound

:) Dunedin, no less, nooit van gehoord, wel een universiteitsstad natuurlijk (lees ik dus)

flying nun, doet dat een bel ringen? was zeg maar het excelsior van nieuw zeeland gedurende die periode. het label waar zo'n beetje al die platen verschenen en tegelijkertijd kwaliteitsstempel.

ook al niet. (f)oei! wat is je favoriete album van 1 artiest van de hele bunch?

> wat is je favoriete album van 1 artiest van de hele bunch?

hmm. zo'n grote expert ben ik, om eerlijk te zijn, nou ook weer niet. denk dat de chills en de clean wel de twee belangrijkste namen zijn. van eerstgenoemde is er een best-of. lijkt me geen verkeerde plek om te beginnen. van de clean doet anthology de boel een beetje bij elkaar vegen maar da's meteen twee cd's met live-tracks enzo. beetje te veel van het goeie. er zijn over de jaren ook diverse label compilaties verschenen (daar ken ik flying nun eigenlijk vooral van en dat met name twee cd's die ooit - graties - bij de oor en/of opscene zaten. zo'n nummer als not given lightly, origineel van chris knox, heb ik doodgedraaid). anyway, kwam al googelend ook deze zeer charmante documentaire (in 8 delen) tegen: http://www.youtube.com/watch?v=sjUDemQFznA

thx! zelfs een docu, toe maar.

ik zal die chills & clean compilatie 'n binnenhalen.

Zeg er het uwe van...










Zullen wij op uw gegevens passen?









De redactie van File Under heerst hier. En daarom behouden wij ons het recht voor racistische en/of kwetsende commentaren te mogen verwijderen.